Вівторок, 23.05.2017, 13:34
Вітаю Вас Гість | RSS
Історія цегли
Історія цегли

Початок цегляного виробництва.

Початок цегельного виробництва   Археологічні розкопки свідчать про використання цегли ще 5 - 6 тисяч років тому. Проте ніхто не може точно сказати, хто, де і коли винайшов цей будівельний матеріал. Вцілому, історія цегли бере свй початок в південних країнах. Першу випалену цеглу почали виробляти в Месопотамії ще в середині IV тисячоліття до н.е. Через 1 000 років цегляне будівництво тут досягло свого розквіту. Саме тоді були побудовані перші монументальні споруди, наприклад, храми в місті Урук. В 2 тисячолітті до н. е. була споруджена відома Вавілонська вежа, що на протязі історіі не раз була зруйнована, а потім відбудована. Ще й до сьогодні залишилися в цьому регіоні будинки, споруджені з багатовікової цегли Вавілонської вежі.  Цегла як будівельний матеріал для захисних стін міст і палаців.


цегла як будівельний матеріал    Розкопки Вавілону, свідчать про те, що частина міста на східному березі річки Євфрат, яка мала площу 4 млн. квадратних метрів, була оточена захисною цегляною стіною. З початком високої культури будівництва цеглу починають застосовувати не лише для мурування, але й для декоративного оздоблення стін палаців. Найяскравішими прикладами декорантивного будівництва цього часу є Процесійна вулиця, що з`єднувала Ворота Іштар та місто Вавілон, а також палац в Сусі, побудований в 500 р. до н.е. на замовлення персидського шаха Дарія I Великого.
Поширення цегляного будівництва в країнах Європи.

цегельне будівництво в європі   Мистецтво виробництва цегли прийшло в країни Європи разом з військовими походами римлян. З 12 століття найбільшими центрами цегляного будівництва стають Ломбардія, Франція та Німеччина. Цегла знайшла своє застосування в усі часи архітектурних стилів: від романіки до готики та ренесансу. Про середньовічне бідвництво з цегли, виготовленої вручну, свідчать чисельні споруди, що залишилися до наших часів насамперед в північо-європейських країнах, особливо, в північній Німеччині, Бельгії, Голландії, Англії та Скандінавських країнах.Цегляне будівництво на Україні.

Цегляне будівництво на україні   На Україну цегляне будівництво поширилось з Візантії разом з Христянством і архітектурною школою зведення культових споруд. В Х-ХІІІ століттях цеглу широко застосовують в будівництві Киівської Русі. Поступово дерев`ні міста України перетворюються на цегляні.

Початок промислового виробництва цегли.

виробництво цегли    Промислове виробництво цегли почали англійці. Проте могутнього розвитку набуло виробництво цегли в Німеччині - саме тут був винайдений штранг-прес берлінським фабрикантом Шлікейзен в 1854 році та в 1858 році запатентована кільцева піч архітетора Фрідріха Хоффманна.
    З тих часів мистецтво випалювання цегли поступово удосконалювалось до рівня сучасного високотехнологічного виробництва, що дозволяє отримувати ту високоякісну та міцну цеглу, яку ми маємо на сьогоднішній день.
на головну
Наше опитування
Якому стіновому матеріалу надаєте перевагу?
Всього відповідей: 751
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Форма входу
Пошук
Календар
«  Травень 2017  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031
Друзі сайта
Карпат-тур
Besucherzahler russian women for marriage
счетчик посещений

Хостинг від uCoz